چرا خوردن صبحانه قبل از رفتن به مهدکودک برای کودکان ضروری است؟

چرا صبحانه خوردن کودکان قبل از رفتن به مهد کودک اهمیت زیادی دارد؟

صبحانه خوب یک شروع مهم برای یک روز پربار است. طبق نظرسنجی فورسا از ۱۰۰۰ والدین در آلمان، از هر ۷ کودک یک نفر خانه را به قصد مهدکودک با معده خالی ترک می کند. در همین بررسی مشخص شد که بعد از بلند شدن ازخواب، از هر چهار کودک یک نفر هیچ اشتهایی ندارد. حتی نگران کننده تر این واقعیت است که ۳۳٪ والدین ادعا کرده اند که برای کودکان خود صبحانه‌ خانگی مهیا نمی‌کنند. در ادامه این مقاله می توانید بخوانید که چرا خوردن صبحانه برای فرزندان شما اینقدر مهم است ؟

  • صبحانه تمرکز را بهبود می بخشد

بعد از ثبت نام کودک دلبندتان در یک مهد کودک خوب لازم است خود را برای تهیه برنامه غذایی مناسب برای صبحانه کودک آماده کنید. متخصصان تغذیه بر اهمیت صبحانه برای قدرت تمرکز تأکید می کنند. بچه ها باید از زنگ اول پیش دبستانی خود هوشیار و آماده یادگیری باشند. صبحانه فقط برای شروع یک روز خوب در مهد کودک مهم نیست ، بلکه مراسم منظم روزانه صبحانه با والدین و خواهر و برادر باعث ثبات روانی کودکان می شود. با این روش کودک از سنین کودکی با روال ساختارمند و گرم خانواده که برطرف کننده استرس است سود می‌برد. آماده کردن صبحانه برای فرزند دلبندتان زمان زیادی طول نمی کشد. اگر میز صبحانه را شب قبل آماده کنید ، فقط ۱۵ دقیقه از صبح را برای مهیا کردن بساط صبحانه نیاز دارید. داشتن یک فضا مناسب برای خوردن صبحانه نیز بسیار مهم است. صبحانه باید بهانه یک شروع خوب برای بقیه روز باشد ، بنابراین در زمان صبحانه باید از بحث و نزاع خودداری کرد.

  • کودک من برای صبحانه چه بخورد؟

یک صبحانه ایده آل شامل نان معمولی یا سبوس دار است. شیر یا لبنیات نیز گزینه‌های مناسبی هستند. در هر دو انرژی پایدار به کودک می دهند و انرژی لازم را برای بقیه ساعات روز او تامین می کنند. اگر صبحانه با مقداری میوه یا سبزیجات تازه همراه باشد شما یک صبحانه واقعا متعادل و سالم را برای کودکتان مهیا کرده اید. غذاهای شیرین و غذاهایی که سرشار از قند هستند ، در صبح مفید نیستند. اگرچه کودکان طعم مواد شیرین را دوست دارند اما این مواد باعث کاهش تمرکز آنها می‌شوند. قند باعث می شود سطح قند خون به سرعت بالا رود ، اما دوباره به همان سرعتی کاهش می یابد. در نتیجه ، در مدت کوتاهی بچه‌ها دوباره گرسنه می شوند. مواد قندی همچنین باعث می شود که آنها خسته و بی حال شوند. اگر فرزند شما از خوردن غذاهای صبحگاهی خودداری می کند ، باید حداقل یک لیوان شیر، شکلات با شیرینی کم یا آب میوه ارگانیک بنوشد.

  • ساندویچ خانگی میان وعده یا پول تو جیبی؟

در مهدکودک و یا مدرسه اغلب یک بوفه خوراکی جذاب برای کودکان وجود دارد. بنابراین بسیاری از والدین به فرزندان خود پول می دهند تا به جای صبحانه از این بوفه‌های مدرسه ساندویچ بخرند غافل از اینکه ، کودکان ترجیح می دهند تا چیپس و آب نبات بخورند نه غذای سالم! به همین دلیل لازم است که به کودک خود چیزی بدهید که سالم و خوشمزه باشد. ساندویچ های ساخته شده با نان سبوس دار با انواع مخلفات جذاب معمولاً گزینه‌های مناسبی هستند. از فرزند خود بپرسید که چه چیزی را دوست دارد ساندویج خانگی را برای آنها جذاب می کند! به آنها ظرفی از میوه، مثل تکه های هویج یا انگور بدهید تا کم کم به خوردن آن‌ها عادت کنند. کودکان دوست دارند میوه و سبزیجاتی را میل کنند که خوردنشان راحت بوده و حتی بتوانند آنها را با همکلاسی های خود به اشتراک بگذارند. این مسئله مهم است که ساندویچ‌های خانگی با نوشیدنی‌هایی مثل  آب معدنی و یا آب میوه همراه باشند. همانطور که می‌بینید ، این نکات ساده می تواند به راحتی در برنامه غذایی صبحانه کودکان رعایت شود و در عین حال آنها تأثیر باورنکردنی بر سلامت کودکان ما داشته باشد!

مهد کودک و پیش دبستانی علوی به عنوان بهترین مهدکودک در کرج به شما توصیه می‌کند تا این نکات را در مورد کودکان خود رعایت کنید تا او زندگی سالم و شادابی داشته باشد. چنانچه به مشاوره‌های بیشتر در مورد سلامت کودک نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

مطالب مرتبط

معیار مهد خوب در کرج

معیارهای انتخاب مهد کودک خوب

دانستن ویژگی‌های یک مهد کودک خوب همواره یکی از سوالات مادرها و پدرها بوده است. یک مهد کودک خوب محلی با جوی لطیف و شاد...

ادامه مطلب

تاثیر قصه گویی بر رفتار و آینده کودکان

تاثیر قصه گویی و فواید قصه گویی بر تربیت کودک کمکی بزرگ به والدین است. کودک شما اختلالات رفتاری دارد که شما بعد از امتحان...

ادامه مطلب

چرا باید فرزندمان را در یک مهد کودک خوب در کرج ثبت نام کنیم؟

چرا باید فرزندمان را در یک مهد کودک خوب ثبت نام کنیم؟

آیا به دنبال بهترین مهد کودک در کرج هستید؟  آیا هنوز در فرستادن کودک دلبند خود به مهدکودکی در کرج شک دارید؟ پس لطفا لحظاتی...

ادامه مطلب