معیارهای انتخاب مهد کودک خوب

دانستن ویژگی‌های یک مهد کودک خوب همواره یکی از سوالات مادرها و پدرها بوده است. یک مهد کودک خوب محلی با جوی لطیف و شاد است که کودک را برای ورود به محیط دبستان آماده می‌کند. با وجود اینکه هیچ برنامه‌ی آموزشی کامل نیست اما حتما برخی از مهدکودک ها از سایر رقبا بهترند. سعی کنید بهترین‌شان را گزینش کنید تا فرزند شما شروع خوبی داشته باشد.

در اولین قدم می بایست برنامه های پیش دبستانی مورد نظرتان را برای آموزش کودکان ارزیابی کنید. مهد کودک این فرصت را برای کودکان فراهم می‌کند تا فرزندتان مهارت های مهم اجتماعی، حسی، حل مسئله و مطالعه کردن را فرا گرفته و در آینده از آن استفاده کند.

• افزایش اعتماد به نفس خردسالان یکی از مهترین وظایف‌ یک مهد کودک خوب است. این عامل سبب می‌شود که کودک احساس خوبی در مورد خود داشته باشد و اعتماد به نفس لازم را برای چالش‌های یادگیری پیش رو بدست آورد. کتاب‌ها یکی از عواملی هستند که می‌توانند به رشد اعتماد به‌نفس در کودک کمک کند.
• مهدکودک ایده‌آل توانایی همکاری کردن ، آموختن و کنار آمدن با دیگران را به خردسال آموزش می‌دهد. یک سال حضور او در پیش دبستانی همراه با یادگیری صبور بودن، مشارکت و مهارت گوش دادن به دیگران خواهد بود. در واقع همه مهارت‌های اجتماعی و حسی کودک در طی حضور در چنین محیط هایی به دست خواهد آمد.
• اکثر کودکان به طور طبیعی کنجکاو هستند، اما برخی از آنان نمی‌دانند چگونه کنجکاوی کنند. مهدکودک بهترین جایی است که می توان عشق به آموختن و کنجکاوی کردن را در کودکان شکل دهد.

معیار یک مهدکودک ایده‌آل چیست؟

اگر نظر تعدادی از والدین یا مربیان مهد را در مورد ویژگی‌های یک مهد خوب بپرسید نظرات متفاوتی دریافت خواهید کرد. اما معیارهای کاملا مشخصی در بین کارشناسان آموزش کودکان وجود دارد که ما مختصری از آن را شما شرح می‌دهیم.

یک مهد کودک ایده آل دارای ویژگی های زیر است:

• به کودک شما توانایی آموختن در مورد جهان اطراف، دسته بندی کردن اطلاعات و حل مشکلات را بیاموزد. این مهارت‌ها سبب ایجاد احساس خود‌ارزشمندی، توانایی همکاری با دیگران و علاقه مندی به مواجه شدن با چالش‌های مختلف می‌شود.
• مهد خوب محلی برای آموزش ترکیبی فعالیت‌های رسمی و غیر رسمی برای کودک است. پژوهش‌ها و فعالیت های متنوع در آنجا به کودک این اجازه را می‌دهد که کار کردن به صورت انفرادی و یا در گروه‌های کوچک را فرا بگیرد.
• رشد علاقه کودک به کتاب، خواندن و نوشتن : مهدکودک جایی است که در آن پر از کتاب های جذاب است که می تواند عشق به مطالعه را در کودک شکل دهد.
وقتی به دنبال یک مهدکودک خوب هستید موارد بالا را در ذهن خود داشته باشید اما بخاطر داشته باشید هر مهد کودکی برای فرزند شما مناسب نیست. بعضی از کودکان در محیط هایی بهتر پرورش می یابند که محیط نظامندی داشته باشد در حالی که برخی با محیط های باز و بدون ساختار سازگارند.
در پایان می بایست برای رسیدن به تصمیم درست با مربی مهد‌ها و یا مدیران آنجا صحبت کنید.
مهدکودک علوی کرج یکی از محیط‌هایی است که تلاش کرده تا موارد بالا را رعایت نموده تا کودک شما بتواند در آن برای حضور در دبستان آماده شود.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ما می توانید با ما تماس بگیرید.

Comments (2)

[…] کرج به شما پیشنهاد می کند تا با افزایش دانش خود در مورد ویژگی‌های مهدکودک خوب مسیر خود  برای یافتن بهترین مهد کودک در کرج هموار […]

پاسخ
Reza

مرسی از مقاله فوق العادتون

پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

مطالب مرتبط

لیست مهدکودک های کرج

لیست مهدکودک های کرج

یکی از دغدغه های والدین برای پیدا کردن یک مهد کودک خوب در اطراف محل زندگی خود است. ما در اینجا لیست بهترین مهد کودک...

ادامه مطلب

صبحانه خوردن کودکان چرا ضروری است؟

چرا خوردن صبحانه قبل از رفتن به مهدکودک برای کودکان ضروری است؟

چرا صبحانه خوردن کودکان قبل از رفتن به مهد کودک اهمیت زیادی دارد؟ صبحانه خوب یک شروع مهم برای یک روز پربار است. طبق نظرسنجی...

ادامه مطلب

چرا باید فرزندمان را در یک مهد کودک خوب در کرج ثبت نام کنیم؟

چرا باید فرزندمان را در یک مهد کودک خوب ثبت نام کنیم؟

آیا به دنبال بهترین مهد کودک در کرج هستید؟  آیا هنوز در فرستادن کودک دلبند خود به مهدکودکی در کرج شک دارید؟ پس لطفا لحظاتی...

ادامه مطلب