چرا باید فرزندمان را در یک مهد کودک خوب ثبت نام کنیم؟

آیا به دنبال بهترین مهد کودک در کرج هستید؟  آیا هنوز در فرستادن کودک دلبند خود به مهدکودکی در کرج شک دارید؟ پس لطفا لحظاتی با ما همراه باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

در کنار دل مشغولی والدین در مورد سلامت و تغذیه کودک بسیاری با این سؤال روبرو هستند که آیا فرزندان خود را به مهد کودک بفرستند یا نه؟ آیا مهد کودک مکان مناسبی برای کودک است یا باعث جدایی کودک از پدر و مادرش می شود؟ فردستادن بچه‌ها به مهد کودک گاها هم برای والدین و هم برای کودک دشوار است. در بسیاری از کشورها مانند آمریکا و آلمان ، پیش دبستانی اجباری نیست. با این وجود، بسیاری از والدین (به عنوان مثال ۹۰٪ والدین آلمانی) تصمیم می‌گیرند فرزندان خود را به مهد کودک بفرستند. دلایل اصلی برای اینکه کودک خود را در یک مهد کودک خوب در کرج ثبت نام کنیم به شرح زیر است:

۱. یادگیری رفتار اجتماعی در مهد:

اگر کودک شما تاکنون فقط در معرض یک محیط خانوادگی قرار داشته باشد ، باید اکنون بیاموزد که با یک وضعیت کاملاً جدید برخورد کند. درمهد، کودکان یاد می گیرند که با یکدیگر تعامل کنند. البته ، دعوا و درگیری بین کودکان امری عادی است و والدین باید صبورانه با این موضوع برخورد کنند. یک مهدکودک خوب احساس تعامل با دیگران و یادگیری رفتارهای اجتماعی را به فرزندان شما می آموزد. در واقع تجربه مهد تجربه زندگی در خانه کودک را تکمیل می کند و سبب رشد عاطفی و معنوی می شود.

۲. ارتقاء و رشد شخصیت کودک:

شخصیت هر کودکی در خانواده خود شکل می‌گیرد و این مهم موضوع امر مهمی و تاثیرگذاری است ، زیرا والدین  در سالهای اول زندگی کودک ثبات و امنیت را به او هدیه می دهند. با این حال ، کودکان  میبایست نقشهای دیگر را نیز بیاموزند و جایگاه خود را در یک ساختار اجتماعی متفاوت درک کنند. یک مهد خوب این فرصت ها را در یک محیط امن و تحت نظارت برای کودک مهیا می‌کند. بچه‌ها در یک یا دو سالی که به طور معمول در پیش دبستانی حضور دارند ، به حضور در کنار سایر کودکان عادت می‌کنند و به راحتی می‌توانند حضور در یک گروه جدید و یا در بین افراد جدید را با پوست و گوشت خود احساس کنند و مهارت های بین فردی خود را هرچه بیشتر توسعه دهند. با گذشت زمان ، آنها نقش ها و مسئولیت مختلفی را بر عهده می گیرند و از این طریق اعتماد به نفس کسب‌ می‌کنند.

۳. یادگیری از دیگران و با دیگران:

در مهد خوب ، کودکان از گروه های سنی مختلف در یک گروه قرار می گیرند. هر کودک استعدادها و توانایی‌های متفاوتی دارد. در این گروه‌ها ویژگی‌های فردی؛ فرهنگ و حتی مذهب نیز ممکن است متفاوت باشد. این تنوع‌های فرهنگی و رفتاری به عنوان در فرآیند یادگیری کودک بسیار تاثیر گذارند.باید این نکته را بدانید که کودکان لزوماً آگاهانه یاد نمی گیرند آنها ممکن است بوسیله مشاهده ، تقلید و تکرار یاد بگیرند. بنابراین در یک مهد کودک خوب، هر کودک از همکلاسی های خود یاد گرفته و بدین وسیله دانش و توانایی‌های خود و همچنین مهارت‌های اجتماعی‌ را توسعه می دهد، که غالبا سبب ایجاد احساسات مثبت در او می شود.

۴. آموزش هدفمند و توسعه مهارتهای اساسی:

در یک مهد کودک خوب ، کادر آموزشی مهد کودک رشد فرزند شما را در ابعاد مختلفی پرورش می دهند. در آنجا ادراکات حسی، مهارت‌های گفتاری، حرکات جسمی و حرکتی ،تفکر خلاق و حس همدلی از طریق بازی‌های مختلف در کودک رشد پیدا می کنند. مربیان آموزش دیده مثل مهدکودک علوی در کرج باعث افزایش یادگیری در بازی خواهند شد و برای این کار از منابع آموزشی متنوع مثل کتاب عکس و فیلم استفاده می کنند. برنامه های پیش دبستانی شامل اردوهای تفریحی مانند بازدید از طبیعت و یا  باغ وحش است. مطالعات نشان می‌دهد که این نوع فعالیت‌ها برای تقویت رفتار یادگیری مثبت و توانایی تمرکز کودکان بسیار مهم هستند.

۵. شناسایی تواناییها و نیازهای خاص کودک:

پیش دبستانی خوب جایی است که در آن توانمندی‌ها یا معایب رفتاری کودک به خوبی بررسی و ارزیابی می‌شود. در واقع معلمان مهد کودک، نوآموزان خود را به خوبی می شناسند و به این ترتیب می توانند نقاط قوت و ضعف او را شناسایی کنند. این شناخت، مربیان مهد کودک را قادر می‌سازد تا در صورت لزوم، از ابتدای حضور کودک در محیط پیش دبستانی روی این ضعف‌های او کار کنند و او را برای حضور در مدارس ابتدایی آماده نمایند.

اگر شما به دنبال مهد در کرج هستید می توانید فرزند خود را مهدکودک و پیش‌دبستانی علوی کرج ثبت نام کنید. ما به عنوان یک مهدکودک خوب در کرج با به‌روز ترین روش‌های علمی کودکان شما را برای حضور در اجتماع و مدارس ابتدایی آماده می‌‍کنیم.

شما می‌توانید همین الان و به روش آنلاین و حضوری کودک خود را در مهد کودک علوی کرج ثبت نام کنید و یا از اینجا با ما تماس بگیرید. همچنین اگر به دنبال لیست مهد کودک‌های کرج در منطقه خود هستید می‌توانید از اینجا نزدیک ترین پیش دبستانی به محل زندگی خود را پیدا کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

مطالب مرتبط

لیست مهدکودک های کرج

لیست مهدکودک های کرج

یکی از دغدغه های والدین برای پیدا کردن یک مهد کودک خوب در اطراف محل زندگی خود است. ما در اینجا لیست بهترین مهد کودک...

ادامه مطلب

ورزش مناسب برای کودکان

اولین باری که با دوچرخه رکاب زدید، یادتان هست؟ آن روز چند بار زمین خوردید و بلند شدید؟ چه زمانی اولین بار خنکای آب استخر...

ادامه مطلب

معیار مهد خوب در کرج

معیارهای انتخاب مهد کودک خوب

دانستن ویژگی‌های یک مهد کودک خوب همواره یکی از سوالات مادرها و پدرها بوده است. یک مهد کودک خوب محلی با جوی لطیف و شاد...

ادامه مطلب